www.cert.lt Lietuvos Respublikos nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys, kurio pagrindinis tikslas yra operatyviai reaguoti į saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose ir koordinuoti jų šalinimo veiksmus, ypač kai yra potenciali rizika tinklo funkcionalumui ar duomenų saugumui. CERT.LT interneto svetainėje užpildę specialią formą galima pranešti apie neteisėtą turinį, kenkėjišką programinę įrangą, nepageidaujamus elektroninio pašto pranešimus, elektroninių duomenų klastojimą, neleidžiamuosius prisijungimus, manipuliacijas elektroniniais duomenimis.
www.cyberpolice.lt Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdyba vykdo elektroninę žvalgybą tinkluose ir atlieka sukčiavimo, grasinimo, vaikų išnaudojimo pornografijai bei kitų sričių ikiteisminius tyrimus. Ši valdyba taip pat ruošia ir teikia įvairius pasiūlymus dėl teisinės bazės tobulinimo tiriant nusikaltimus, vykdomus elektroninėje erdvėje. Pareigūnai budi 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.
www.cert.lt/irankiai Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT sukūrė papildomus įrankius interneto naudotojams, kurių pagalba galima tikrinti, ar tinklo įrenginiuose nėra saugumo spragų.
ittpagalba.vrm.lt Vidaus reikalų informacinės sistemos gedimų (sutrikimų) registravimo ir šalinimo centras, tel.: Nr. 57777. Puslapis skirtas Vidaus reikalų informacinės sistemos naudotojams dėl kompiuterių, sistemų gedimų, informacijos suteikimo, sutrikus programinės įrangos veikimui ir pan. Spauskite „Prisijungti“ ir registruokite užklausas.
www.esaugumas.lt Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos specializuotoje svetainėje pateikiama išsami informacija apie saugumą elektroninėje erdvėje. Šioje svetainėje galima rasti informacijos apie dažniausiai iškylančias problemas internete: kompiuterių ir mobiliųjų įrenginių virusus, nepageidaujamą elektroninį paštą (angl. spam), sukčiavimo būdus internete, kitas galimas grėsmes saugumui, taip pat pateikiama rekomendacijų, patarimų, kaip išvengti galimų incidentų. Atskira skiltis skiriama ir elektroninės bankininkystės naudotojams: pateikiamos pagrindinės naudojimosi tokiomis paslaugomis taisyklės, patarimai, kaip pasirinkti slaptažodžius, padės apsaugoti savo finansus.