Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

IBPS ELEKTRONINIŲ PASLAUGŲ PORTALAS (GYVENTOJAMS) 

                                       

Nuo 2021 m. rugsėjo 14 d. pradėjo veikti Integruotos baudžiamojo proceso informacinės sistemos Elektroninių paslaugų portalas https://e-byla.lt/, skirtas naudotis baudžiamojo proceso dalyviams (pareiškėjui, liudytojui, nukentėjusiajam, įtariamajam ir jų atstovams, bei kitiems proceso dalyviams) ikiteisminio tyrimo metu.

Baudžiamojo proceso dalyvis, prisijungęs prie Elektroninių paslaugų portalo, savo asmeninėje paskyroje gali matyti bendrą ikiteisminio tyrimo informaciją: ikiteisminio tyrimo numerį, savo procesinę padėtį, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantį prokurorą (vardą, pavardę, kontaktus), tyrimą atliekantį pareigūną (vardą, pavardę, kontaktus), ikiteisminio tyrimo būseną, informaciją apie priimtą galutinį sprendimą bei kitą, su ikiteisminiu tyrimo susijusią informaciją.

Baudžiamojo proceso dalyvis per Elektroninių paslaugų portalą gali matyti visus ikiteisminių tyrimų sąrašus, kuriuose jis dalyvavo kaip baudžiamojo proceso dalyvis ir/ar atstovavo baudžiamojo proceso dalyvio interesus.

Be to, baudžiamojo proceso dalyvis, prisijungęs Elektroninių paslaugų portale prie konkretaus ikiteisminio tyrimo, gali pildyti atitinkamas procesinių dokumentų formas, susijusias su pareiškimų, prašymų, patikslinimų, skundų teikimu ir jas pasirašęs konkrečiame ikiteisminiame tyrime, tiesiogiai pateikti ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiam prokurorui, ikiteisminį tyrimą atliekančiam pareigūnui ar teismui.

Taip pat, baudžiamojo proceso dalyvis, prisijungęs Elektroninių paslaugų portale prie konkretaus ikiteisminio tyrimo, gali susipažinti su procesiniais dokumentais, kuriuos susipažinimui pateikė ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras, ikiteisminį tyrimą atliekantis pareigūnas ar ikiteisminio tyrimo teisėjas ir pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse nustatytą tvarką teikti skundus arba prašymus.

Gynėjai, įgaliotieji atstovai ir atstovai pagal įstatymą prisijungę Elektroninių paslaugų portale gali teikti advokato orderį ar prašymą dalyvauti procese ir ginti savo atstovaujamų proceso dalyvių interesus ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiam prokurorui ar ikiteisminį tyrimą atliekančiam pareigūnui.

Baudžiamojo proceso dalyvis, prisijungęs Elektroninių paslaugų portale asmeninėje paskyroje esančiame kalendoriuje gali matyti laisvus publikuojamus, ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro ir ikiteisminį tyrimą atliekančio pareigūno, apsilankymo laikus ir gali inicijuoti, derinti apsilankymo laiką pas prokurorą ar pareigūną dėl ikiteisminio tyrimo veiksmų atlikimo.

Taip pat, baudžiamojo proceso dalyvis, prisijungęs Elektroninių paslaugų portale prie konkretaus ikiteisminio tyrimo, gali atlikti mokėjimą, susijusį su ikiteisminio tyrimo medžiagos kopijos gavimu, bei mokėjimą, susijusį su kardomosios priemonės – užstato, paskyrimu.