Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos – Ginklų registro tvarkytojas – pagal fizinių ir juridinių asmenų pateiktus prašymus išduoda pažymas ir išrašus, parengtus pagal Ginklų registro duomenis ir informaciją.

Asmenys prašymus dėl Ginklų registro pažymos rengia pagal nustatytą prašymo formą (žr. žemiau).
Prašymus dėl Ginklų registro pažymos ar išrašo kartu su asmens dokumento kopija prašome siųsti el. paštu 
Pažymą išrašome maždaug per savaitę ir išsiunčiame ją el. paštu jūsų nurodytam notarui.
Notarai ir kitos įstaigos prašymus dėl informacijos iš Ginklų registro siunčia kaip paprastą raštą el. paštu 
Daugiau informacijos
 dėl Ginklų registro pažymų ir išrašų: tel. (8 5) 271 7132.

Valstybės tarnautojas, atsakingas už Ginklų registro pažymų ir išrašų išdavimą:

 • Saulius Riauba, Informacijos apdorojimo ir statistikos skyriaus vyriausiasis specialistas, tel. (8 5) 271 7132, el. p.

[[#ex]]

1. Kur kreiptis dėl Ginklų registro pažymos ar išrašo išdavimo?

Prašymas dėl Ginklų registro pažymos ar išrašo išdavimo Informatikos ir ryšių departamentui pateikiamas:

 • tiesiogiai, pareiškėjui ar jo atstovui atvykus į Informatikos ir ryšių departamento priimamąjį Vilniuje, Šventaragio g. 2;
 • paštu ar per pasiuntinį (Informatikos ir ryšių departamentui adresu: Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius);
 • elektroniniu paštu , jei yra galimybė identifikuoti pareiškėją (pridėta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento – paso ar asmens tapatybės kortelės – kopija).

Pastaba. Elektroniniu paštu gauti pareiškėjų prašymai, kai negalima identifikuoti elektroninio parašo ir prašymą pateikusio asmens (nėra pridėta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija), neregistruojami ir nenagrinėjami, jie grąžinami siuntėjui elektroniniu paštu, paaiškinant grąžinimo priežastį.


2. Kokie dokumentai pateikiami Ginklų registro pažymai ar išrašui gauti?

Pareiškėjas ar jo atstovas kreipdamasis tiesiogiai (adresu Šventaragio g. 2, Vilnius) pateikia:

 • nustatytos formos prašymą išduoti Ginklų registro pažymą ar išrašą:
  Prašymas išduoti pažymą apie ginklo savininką, skirtas pateikti notarui* (prašymo formos pavyzdys);
  Prašymas išduoti pažymą asmeniui apie savo turimus ginklus (prašymo formos pavyzdys).
 • galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę) ar jo kopiją, patvirtintą notarine ar kita teisės aktų nustatyta tvarka (jei prašymą pateikia pareiškėjo atstovas);
 • atstovavimą liudijantį dokumentą (papildomai pateikia, jeigu kreipiasi pareiškėjo atstovas).

 

Siunčiant prašymą paštu, per pasiuntinį ar elektroniniu paštu (  ) pareiškėjas ar jo atstovas pateikia:

 • nustatytos formos prašymą išduoti Ginklų registro pažymą ar išrašą:
  Prašymas išduoti pažymą apie ginklo savininką, skirtas notarui* (prašymo formos pavyzdys);
  Prašymas išduoti pažymą asmeniui apie savo turimus ginklus (prašymo formos pavyzdys);
  (jei siunčiama el. paštu, tai prašymas turi būti nuskenuotas arba nufotografuotas arba pasirašytas elektroniniu parašu);
 • galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) kopiją (nebūtina pateikti, jei prašymas siunčiamas elektroniniu paštu, pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu);
 • jeigu kreipiasi pareiškėjo atstovas – galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir atstovavimą liudijančio dokumento kopijas, patvirtintas notarine ar kita teisės aktų nustatyta tvarka;
 • prašymas taip pat gali būti siunčiamas elektroniu paštu  pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu arba suformuotas kitomis elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą (tokiu atveju nebūtina pateikti galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) kopijos).

* Prašyme išduoti pažymą apie ginklo savininkui priklausančius ginklus, skirtame pateikti notarui, reikia nurodyti, kokiam notarų biurui norima pateikti pažymą (notaras dėl paveldėjimo pasirenkamas pagal ginklų savininko gyvenamąją vietą). Prie prašymo pageidautina (bet nebūtina) pridėti notaro išduotą paveldėjimo liudijimo kopiją (pateikiama, jei turima, kad būtų aiškiau, kokiam notarui pateikiama pažyma).

 


3. Kaip atsiimti parengtą Ginklų registro pažymą ar išrašą?

 • Pareiškėjas ar jo atstovas parengtą Ginklų registro pažymą ar išrašą gali atsiimti tiesiogiai Informatikos ir ryšių departamente, gauti paštu arba elektroniniu būdu – elektroniniu paštu, papildomai prašyme nurodant šį atsakymo gavimo būdą. Pareiškėjas ar jo atstovas atsiimdamas Ginklų registro pažymą ar išrašą tiesiogiai Informatikos ir ryšių departamento priimamajame pateikia savo galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, pareiškėjo atstovas papildomai pateikia atstovavimą liudijantį dokumentą.
 • Pažyma, jei ji skirta pateikti notarui, el. paštu nusiunčiama prašyme nurodytam notarui (atvykti jos pasiimti į Informatikos ir ryšių departamentą nereikia). Jei pažyma yra apie savo turimus ginklus, tai ji atsiimama prašyme nurodytu būdu.
 • Ginklų registro pažyma ar išrašas išrašoma ne vėliau, kaip per 20 darbo dienų.

4. Prašymo formos pavyzdžiai

[[#ex]]