Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS
Informacija asmenims teikiama telefonu (8 5) 271 7256

Valstybės tarnautojai atsakingi už asmenų aptarnavimą Informatikos ir ryšių departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Informatikos ir ryšių departamentas):

 • Rita Vilemienė, el. p.

Administracinių nusižengimų registro (ANR) pažymų ar išrašų išdavimo tvarka gyventojams

[[#ex]]

1. Kur kreiptis asmeniui dėl ANR pažymos ar išrašo išdavimo?

Prašymas dėl ANR pažymos ar išrašo išdavimo Informatikos ir ryšių departamentui pateikiamas:

 • tiesiogiai, pareiškėjui ar jo atstovui atvykus į Informatikos ir ryšių departamento priimamąjį Vilniuje, Šventaragio g. 2;
 • paštu ar per pasiuntinį (Informatikos ir ryšių departamentui adresu: Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius);
 • elektroniniu būdu (elektroniniu paštu ), jei yra galimybė identifikuoti pareiškėją.

Pastaba. Elektroniniu paštu gauti pareiškėjų prašymai, kai negalima identifikuoti elektroninio parašo ir prašymą pateikusio asmens, neregistruojami ir nenagrinėjami, jie grąžinami siuntėjui elektroniniu paštu, paaiškinant grąžinimo priežastį.


2. Kokie dokumentai pateikiami ANR pažymai ar išrašui gauti?

Pareiškėjas ar jo atstovas kreipdamasis tiesiogiai pateikia:

 • nustatytos formos prašymą išduoti ANR pažymą ar išrašą (prašymo formos pavyzdys);
 • galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę) ar jo kopiją, patvirtintą notarine ar kita teisės aktų nustatyta tvarka (jei prašymą pateikia pareiškėjo atstovas);
 • atstovavimą liudijantį dokumentą (papildomai pateikia, jeigu kreipiasi pareiškėjo atstovas).

 

Siunčiant prašymą paštu, per pasiuntinį ar elektroninių ryšių priemonėmis pateikiama:

 • nustatytos formos prašymas išduoti ANR pažymą ar išrašą (prašymo formos pavyzdys);
 • galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) kopija, patvirtinta notarine ar kita teisės aktų nustatyta tvarka;
 • galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir atstovavimą liudijančio dokumento kopijas, patvirtintas notarine ar kita teisės aktų nustatyta tvarka (papildomai pateikia, jeigu kreipiasi pareiškėjo atstovas);
 • kai prašymas yra siunčiamas elektroninių ryšių priemonėmis, jis turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu arba suformuotas elektroninėmis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti teksto vientisumą ir nepakeičiamumą.

 


3. Kaip atsiimti parengtą ANR pažymą ar išrašą?

Pareiškėjas ar jo atstovas parengtą ANR pažymą ar išrašą gali atsiimti tiesiogiai Informatikos ir ryšių departamente, gauti paštu arba elektroniniu būdu – elektroniniu paštu, papildomai prašyme nurodant šį atsakymo gavimo būdą. Pareiškėjas ar jo atstovas atsiimdamas ANR pažymą ar išrašą tiesiogiai Informatikos ir ryšių departamento priimamajame pateikia savo galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, pareiškėjo atstovas papildomai pateikia atstovavimą liudijantį dokumentą.


4. Prašymo formos pavyzdžiai

[[#ex]]

Informatikos ir ryšių departamento priimamojo darbo laikas

Asmenys departamento priimamajame aptarnaujami departamento priimamojo darbo laiku:

Pirmadieniais Antradieniais Trečiadieniais Ketvirtadieniais Penktadieniais Pietūs
8.00 – 17.00 val. 8.00 – 17.00 val.* 8.00 – 17.00 val. 8.00 – 17.00 val. 8.00 – 15.45 val.  –

* Iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ar skundai antradieniais priimami 17.00–18.00 val. Asmenys, ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną, gali užsiregistruoti tel. (8 5) 271 7256 arba elektroniniu paštu .