Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

[[#ex]]

Informatikos ir ryšių departamento Elektroninių paslaugų portalas

Pradėjo veikti modernizuotas Informatikos ir ryšių departamento Elektroninių paslaugų portalas

Nuo 2022 m. vasario 1 d. pradėjo veikti modernizuotas Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Elektroninių paslaugų portalas https://epaslaugos.ird.lt.

Elektroninių paslaugų portale, be iki šiol Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų pagrindu teikiamų eletroninių paslaugų, sukurtos Administracinių nusižengimų registro duomenų pagrindu teikiamos elektroninės paslaugos administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims.

Asmuo, prisijungęs prie Elektroninių paslaugų portalo, savo asmeninėje paskyroje gali matyti jo padarytų administracinių nusižengimų, kuriuose yra surašytas administracinio nusižengimo protokolas ar priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, sąrašą bei susiformuoti šių nusižengimų išrašus.

Asmuo per Elektroninių paslaugų portalą gali gauti informaiją apie visus administracinius nusižengimus, kuriuose jis yra pripažintas nukentėjusiuoju, ir dėl kurių priimti procesiniai sprendimai (surašytas administracinio nusižengimo protokolas, priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną), ir apie šiuos procesinius sprendimus.

Be to, asmenys, užpildę Elektroninių paslaugų portale esančias formas, gali pranešti apie fizinius ar juridinius asmenis, kurie nusižengimo metu valdė jiems priklausančias transporto priemones, teikti paaiškinimus ir skundus administracinių nusižengimų bylose. Jie taip pat gali gauti informaciją apie pateiktus pranešimus, tyrimų eigą, procesus ir rezultatus, taip pat kiekvienas vartotojas gali sekti savo pranešimą, valdyti ir koreguoti dokumentus (pranešimus), kitą savo teikiamą informaciją.

Per Elekroninių paslaugų portalą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatytais atvejais galima pateikti skundą dėl priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje bei gauti informaciją apie priimtus sprendimus, išnagrinėjus skundą.

Atnaujintas Elektroninių paslaugų portalas yra integruotas su Administracinių nusižengimų registru, todėl užtikrinamas greitas ir saugus duomenų perdavimas administracinio nusižengimo tyrimą atliekančioms institucijoms.

Elektronių paslaugų portalas užtikrina paprastą ir greitą informacijos, viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumą  24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.


Baudų už administracinius nusižengimus (administracinius teisės pažeidimus) mokėjimas

 • ANR

Baudų už administracinius nusižengimus (administracinius teisės pažeidimus) mokėjimas SEPA formatu

Nuo 2015 m. liepos 1 d. už administracinius nusižengimus (administracinius teisės pažeidimus) paskirtos baudos mokamos į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas, kurios skelbiamos VMI interneto tinklalapyje www.vmi.lt.

Baudos už administracinius nusižengimus (administracinius teisės pažeidimus) sumokamos atskiru mokėjimo nurodymu už kiekvieną pažeidimą. Mokėjimo nurodyme būtina nurodyti:

 • pažeidimo identifikacini kodą (ROIK);
 • įmokos kodą 1001;
 • gavėją – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, gavėjo kodas 188659752.

Įgyvendinant 2012 m. kovo 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 260/2012 nuostatas, nuo 2016 m. sausio 1 d. pereinant prie SEPA bendros mokėjimų eurais erdvės, kredito pervedimų ir tiesioginio debeto, esančių Europos ekonominės erdvės šalyse, keičiasi elektroninių mokėjimų taisyklės, praktika ir mokėjimų nurodymų formatai. SEPA mokėjimo nurodymo formos struktūrizuotos mokėjimo paskirties lauke turi būti nurodomas įmokos kodas, o laisvo teksto mokėjimo paskirties laukas nepildomas. Mokant baudas už administracinius nusižengimus (administracinius teisės pažeidimus), ROIK turi būti nurodomas unikalaus mokėjimo kodo laukelyje (End to End identification).

Bankų mokėjimų ruošinių pavyzdžiai:

"Swedbank" AB AB SEB bankas   AB Šiaulių bankas UAB Medicinos bankas   Luminor Bank AS Lietuvos skyrius
 DNB klientams

Baudas už administracinius nusižengimus (administracinius teisės pažeidimus) taip pat galima sumokėti įmokų surinkimo paslaugas teikiančiose įstaigose bei jų ar jų tarpininkų padaliniuose:

 • AB „Lietuvos paštas“ pašto skyriuose;
 • per UAB „Paysera LT" interneto portalą;
 • SOLLO, UAB tarpininko MAXIMA LT, UAB kasose;
 • UAB „Elotus“;
 • „Perlo“ terminaluose, "Lietuvos spauda" kioskuose, "Narvesen" ženklu pažymėtuose parduotuvėse, taip pat per mobiliąją programėlę "Perlas Go", kurią galite atsisiųsti iš AppStore ir GooglePlay;
 • per UAB „Viena Sąskaita“ interneto portalą;
 • UAB „Mokėjimo terminalų sistemos“ mokėjimo savitarnos terminaluose FOXBOX.

[[#ex]]


  

Dokumentai