Skip to main content Skip to main content
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Vidutinio greičio matuokliais užfiksuoti pažeidimai perduodami į Administracinių nusižengimų registrą

2018 09 17

Vidutinio greičio kontrolė – dar viena prevencinė priemonė eismo saugumui užtikrinti. Praktika rodo, kad vairuotojai sumažina greitį tik prieš greičio matuoklį, o kitose kelio atkarpose neretai viršija leistiną greitį. Šią problemą sprendžia vidutinio greičio matavimas. Vaizdo kameros fiksuoja automobilių valstybinius numerius tam tikros kelio atkarpos pradžioje ir pabaigoje. Sistema nustato laiką, per kurį automobilis įveikė atstumą, ir suskaičiuoja jo vidutinį greitį. Ši naujovė užkerta kelią taisyklių nesilaikymui ten, kur nėra greičio matuoklio ir priverčia vairuotojus laikytis saugaus greičio.

Nuo rugsėjo 1 dienos Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose įjungtos 25 vidutinio greičio matavimo sistemos (arba sektoriniai greičio matuokliai), kurių pagalba fiksuojamos pravažiuojančios transporto priemonės ir pagal atstumą tarp kamerų bei užfiksuotą laiką ruožo pradžioje ir pabaigoje apskaičiuojamas vidutinis transporto priemonės greitis tam tikrame ruože. Vidutinio greičio stebėjimo sistemos įrengtos 25-iuose ruožuose, kurie buvo atrinkti įvertinus duomenis apie šių atkarpų avaringumą ir eismo įvykius, susijusius su greičio viršijimu. Už tvarkingą matuoklių ir Vidutinio greičio matavimo sistemos veikimą  atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Sektoriniai greičio matuokliai iki šiol tik fiksavo pažeidimus, tačiau jau bandomieji greičio matavimai parodė, kad leistiną greitį viršijo maždaug kas trečias vairuotojas. Š. m. rugpjūčio mėn. atlikus įrangos metrologinę patikrą ir užbaigus sistemų integravimo darbus, užfiksuoti greičio pažeidimų duomenys iš Vidutinio greičio matavimo sistemos perduodami į Administracinių nusižengimų registrą, kur turi būti apdoroti ir Administracinių nusižengimų registre užregistruoti administraciniai nusižengimai. Tai reiškia, kad visoje Lietuvoje išdėstytos vidutinio greičio matavimo sistemos fiksuos vidutinį transporto priemonių greitį tam tikruose kelių ruožuose, greičio pažeidimų duomenys bus perduodami į Administracinių nusižengimų registrą, o Kelių eismo taisyklių pažeidėjai sulauks baudų. Kurį laiką pranešimai bus siunčiami tokia pat tvarka, kaip ir užfiksavus greičio viršijimą stacionariu greičio matuokliu, tačiau ateityje turėtų veikti automatinė nusižengimų protokolų formavimo sistema, leisianti pagreitinti vairuotojų informavimo procesą.

Vidutinio greičio matavimo sistemos ir Administracinių nusižengimų registro integravimo darbus įvykdė Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, administruojantis registro infrastruktūrą, bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos bei Lietuvos kelių policijos tarnyba.