Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Ukrainos generalinės prokuratūros ir Europos Sąjungos patariamosios misijos (EUAM) Ukrainoje atstovų vizitas Vidaus reikalų ministerijoje

2018 11 15

2018 m. spalio 16 d. Vidaus reikalų ministerijos viceministras Darius Urbonas ir Informatikos ir ryšių departamento direktorius Evaldas Serbenta kartu su Informatikos ir ryšių departamento darbuotojais bei Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros atstovais priėmė Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojo Dmytro Storozhuk vadovaujamą delegaciją, sudarytą iš Ukrainos generalinės prokuratūros ir Europos Sąjungos patariamosios misijos (EUAM) Ukrainoje atstovų.

Pagrindinis vizito tikslas – susipažinti su Lietuvoje naudojamos Integruotos baudžiamojo proceso informacinės sistemos (toliau – IBPS) galimybėmis ir veiklos principais bei pasidalinti gerąja praktika. Šiuo metu IBPS priemonėmis kaupiami ikiteisminio tyrimo bylos duomenys, nacionalinėms teisėsaugos institucijoms sudaryta galimybė kaupti, valdyti ir teikti (keistis) informacija, susijusia su baudžiamuoju procesu, ir teisinę įrodomąją galią turinčiais elektroniniais dokumentais, skatinant ir plėtojant teisėsaugos ir kitų institucijų bendradarbiavimą, tarpusavio supratimą ir veiksmų koordinavimą, bei užtikrinant baudžiamojo proceso visapusišką informacinį aprūpinimą. Susitikimo metu delegacijos atstovai susipažino su pagrindiniu Integruotos baudžiamojo proceso informacinės sistemos funkcionalumu. Informatikos ir ryšių departamento darbuotojai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros atstovais pristatė IBPS kūrimo tikslus ir siekius, supažindino su pagrindiniais IBPS funkcionalumo aspektais  bei kitomis šioje sistemoje kuriamomis naujovėmis. Susitikimo metu Ukrainos delegacijos atstovai ypatingai domėjosi įgyvendintomis galimybėmis bei duomenų apimtimis IBPS formuoti e-bylą, taip pat priemonėmis kurti elektroninius dokumentus ir juos pasirašyti tiek pareigūnams, tiek proceso dalyviams. Abiejų šalių atstovai pasidalino savo patirtimis kuriant baudžiamojo proceso informacines sistemas, sprendžiant problemas, su kuriomis buvo susidurta kuriant informacinę sistemą, teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo privalumais.