Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Sukurta nauja elektroninė paslauga piliečiams

2021 08 20

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įgyvendino projektą „Elektroninės daugiakalbės standartinės formos, patvirtinančios teistumo nebuvimo faktą, integravimas į nacionalines Lietuvos sistemas“ (angl. „Integration of electronic multilingual standard form for absence of a criminal record into national Lithuanian systems“), siekiant įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos 2016 m. liepos 6 d. reglamento (ES) 2016/1191, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas supaprastinant tam tikrų viešųjų dokumentų pateikimo Europos Sąjungoje reikalavimus ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1024/2012 reikalavimus. Projektas buvo finansuojamas Europos infrastruktūros tinklų priemonės (EITP) lėšomis pagal Inovacijų ir tinklų programų vykdomosios įstaigos (INEA) Dotacijos susitarimą. Bendra projekto vertė – 172 257 Eur. 75 % šios vertės skirta iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės, 25 % – valstybės biudžeto lėšų.  

Projekto metu Lietuvoje ir užsienio šalyse esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams sukurta elektroninė paslauga kartu su Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažyma užsakyti teistumo nebuvimo faktą patvirtinančią daugiakalbę standartinę formą. Reglamentas numato, kad atitinkamiems viešiesiems dokumentams, įskaitant ir teistumo nebuvimą patvirtinančioms pažymoms ar patvirtintoms jų kopijoms, netaikomas jokios formos legalizavimo reikalavimas (apostilizavimas)  ir panašūs formalumai, jei kartu su jais pateikiama nustatytos formos daugiakalbė standartinė forma. Daugiakalbės standartinės formos išduodamos bet kuria oficialia Europos Sąjungos valstybių narių kalba, todėl dokumento vertimas į užsienio kalbą nereikalingas. 

Informatikos ir ryšių departamentas, įgyvendinant Reglamentą, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 835 „Dėl institucijų, atsakingų už Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2016/1191 nustatytų funkcijų vykdymą, paskyrimo“, kartu su Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija buvo paskirtas Lietuvos Respublikos centrine institucija ir įpareigotas Lietuvos Respublikos piliečių prašymu kartu su Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažyma išduoti Reglamentu patvirtintos formos daugiakalbę standartinę formą, taip pat teikti pagalbą ir informaciją dėl išduodamų registro pažymų autentiškumo patvirtinimo.

Iki šiol Lietuvos Respublikos piliečiams galimybės elektroniniu būdu užsakyti daugiakalbę standartinę formą nebuvo. Tokie prašymai buvo priimami elektroniniu paštu ar telefonu. Informatikos ir ryšių departamentas, siekdamas mažinti administracinę naštą bei gerinti Lietuvos Respublikos piliečiams skirtas viešąsias elektronines paslaugas, automatizavo daugiakalbės standartinės formos užsakymo, rengimo ir išdavimo procedūras.

Nauja elektronine paslauga naudotis Lietuvos Respublikos piliečiams bus galima nuo šių metų rugsėjo mėnesio.

 

Už šio pranešimo turinį visiškai atsako Informatikos ir ryšių departamentas ir jis nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę.