Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Po laimėto teismo proceso atnaujinamos Dokumentų valdymo bendrosios informacinės sistemos sukūrimo ir įdiegimo projekto veiklos

2021 07 29

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad Turto valdymo ir ūkio departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos tinkamai atliko neįprastai mažos pasiūlymo kainos vertinimo procedūrą ir pagrįstai atmetė pateiktą tiekėjo pasiūlymą dėl Dokumentų valdymo bendrosios informacinės sistemos (DBSIS) sukūrimo ir įdiegimo.

Teismas pripažino, kad ieškovė nepagrindė pasiūlytos neįprastai mažos DBSIS sukūrimo ir įdiegimo paslaugų kainos ir neįrodė, kad už pasiūlytą kainą ji sugebės visa apimtimi ir per nustatytą laiką suteikti perkamas paslaugas, dėl ko perkančioji organizacija pagrįstai ir teisėtai atmetė ieškovės pasiūlymą pirkimui.

Viso teismo proceso metu, nuo 2021 m. kovo 8 d. iki Lietuvos apeliacinio teismo nutarties paskelbimo 2021 m. liepos 22 d., DBSIS sukūrimo ir įdiegimo paslaugų viešajam pirkimui buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės, dėl ko viešojo pirkimo procedūros buvo visiškai sustabdytos. Iki teismo proceso ieškovė buvo pateikusi dar 5 pretenzijas DBSIS sukūrimo ir įdiegimo paslaugų viešajam pirkimui, kuriomis siekė, kad viešasis pirkimas būtų stabdomas arba visai nutrauktas. Visos pretenzijos buvo atmestos kaip nepagrįstos.

Dėl tokių ieškovės veiksmų DBSIS sukūrimo ir įdiegimo paslaugų pirkimo procedūros iš viso buvo sustabdytos daugiau nei pusei metų, taigi visas projektas užtruks ilgiau, nei buvo planuojama, be to, valstybė patirs daugiau išlaidų.

Lietuvos apeliaciniam teismui atmetus ieškovės apeliacinį skundą, DBSIS sukūrimo ir įdiegimo paslaugų viešajam pirkimui nebetaikomos laikinosios apsaugos priemonės, todėl nedelsiant atnaujintos viešojo pirkimo užbaigimo procedūros, po kurių su laimėtoju bus pasirašyta paslaugų teikimo sutartis ir pradėti DBSIS kūrimo darbai. Planuojama, kad DBSIS sukūrimo ir įdiegimo projektas bus baigtas iki 2023 m. rugsėjo 1 d.

DBSIS sukūrimo ir įdiegimo projekto tikslas – tobulinti dokumentų valdymo procesų vykdymo efektyvumą ir kokybę viešojo sektoriaus įstaigose panaudojant bendrą dokumentų valdymo sistemą. Projekto įgyvendinimas finansuojamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ Nr. 10.1.1-ESFA-V-913 priemonės „Valstybės institucijų ir įstaigų vidaus administravimo tobulinimas“ lėšomis. Įgyvendinus projektą, DBSIS bus įdiegta ne mažiau kaip 501 valstybės ir savivaldybių institucijoje, įstaigoje ir įmonėje, o pačia sistema naudosis per 150 tūkst. darbuotojų. Sėkmingai įdiegta DBSIS leis kasmet sutaupyti per 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų, kurių nebereikės dabar įstaigose naudojamų atskirų dokumentų valdymo informacinių sistemų priežiūrai ir modernizavimui. Dar didesnį poveikį viešajam valdymui suteiks naujos veiklos organizavimo galimybės, kurias numatyta realizuoti kuriamoje DBSIS.