Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Notifikuota Lietuvos Respublikos elektroninės atpažinties schema

2020 09 04

Europos Parlamentas ir Taryba, siekdama stiprinti pasitikėjimą elektroninėmis operacijomis vidaus rinkoje, suteikiant bendrą pagrindą saugiai vykdyti elektronines piliečių, verslo ir viešosios valdžios institucijų tarpusavio operacijas, taip didinant viešųjų ir privačiųjų internetinių paslaugų, elektroninio verslo ir elektroninės prekybos veiksmingumą Europos Sąjungoje, 2014 m. priėmė reglamentą (tiesioginio taikymo teisės aktą, kuris pilna apimtimi taikomas nuo 2018 m. pabaigos) „Dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB“ (panaikinta buvusi Elektroninio parašo direktyva).

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, būdama atsakinga už elektroninės atpažinties politikos formavimą, sėkmingai užbaigė Reglamentu nustatytas procedūras dėl Lietuvos elektroninės atpažinties schemos, kuri būtų pripažįstama tarpvalstybiniu lygiu Europos Sąjungos vidaus rinkoje, notifikavimo. Procedūros metu patvirtinta, kad elektroninės atpažinties schema, pagal kurią išduodamos Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės, atitinka aukštą saugumo patikimumo lygį. Apie tai oficialiai paskelbta 2020 m. rugpjūčio 21 d. Europos Sąjungos teisės akte.  

Šis paskelbimas įpareigoja (Reglamentas numato iki vienerių metų pereinamąjį laikotarpį) Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybes pripažinti Lietuvos Respublikoje išduodamas asmens tapatybės korteles kaip elektronines atpažinties priemones, jei Lietuvos Respublikos piliečiai norėtų pasinaudoti internetu teikiamomis viešojo administravimo paslaugomis tose valstybėse. Asmens tapatybės kortelė, kaip Lietuvos Respublikos asmens dokumentas ir tuo pačiu elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimo priemonė, gali būti išduota kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui nuo 16 metų amžiaus (tam tikrais atvejais ir nuo 14 metų). 

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įgyvendino ir palaiko Reglamentu nustatytus centralizuotus techninius sprendimus, kurie užtikrina saugų ir patikimą asmens tapatumo patvirtinimą tarpvalstybiniu lygiu, kai Asmens tapatybės kortelė naudojama kaip elektroninės atpažinties priemonė internetinėms paslaugoms gauti kitoje Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybėje.