Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Lietuva įgyvendindama Europos Sąjungos reglamentus sėkmingai atnaujino Šengeno informacinę sistemą (SIS)

2023 03 13

Lietuvai kartu su kitomis ES valstybėmis narėmis sėkmingai atnaujinus Šengeno informacinę sistemą (SIS) pagal Europos Parlamento ir Tarybos priimtus naujus reglamentus, nuo 2023 m. kovo 7 d. pradėjo veikti Šengeno informacinės sistemos (SIS) atnaujintas modelis. Šengeno informacinėje sistemoje (SIS) modernizuoti duomenys, patobulinti funkcionalumai leis užtikrinti papildomų perspėjimų, duomenų įrašymą, užtikrinti efektyvesnį keitimąsi tarp Šengeno šalių.

Šengeno informacinė sistema (SIS) – tai plačiausiai naudojama ir didžiausia Europos saugumo ir sienų valdymo informacinė mainų sistema. Tarp Šengeno šalių Europoje nesant vidaus sienų, SIS atsveria sienų kontrolės būtinybę ir yra sėkmingiausia ES ir Šengeno asocijuotųjų šalių bendradarbiavimo priemonė sienų, imigracijos, policijos, muitinių ir teisminių institucijų klausimais.

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, vykdydamas Vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „SIS Šengeno reglamentų įgyvendinimas“ (toliau – projektas), buvo atsakingas ir koordinavo SIS atnaujinimo veiklas Lietuvoje ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentų: 2018 m. lapkričio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1860 dėl Šengeno informacinės sistemos naudojimo neteisėtai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimui; 2018 m. lapkričio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1861 dėl Šengeno informacinės sistemos (SIS) sukūrimo, eksploatavimo ir naudojimo patikrinimams kertant sieną, kuriuo iš dalies keičiama Konvencija dėl Šengeno susitarimo įgyvendinimo ir iš dalies keičiamas bei panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 1987/2006; 2018 m. lapkričio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1862 dėl Šengeno informacinės sistemos (SIS) sukūrimo, eksploatavimo ir naudojimo policijos bendradarbiavimui ir teisminiam bendradarbiavimui baudžiamosiose bylose, kuriuo iš dalies keičiamas ir panaikinamas Tarybos sprendimas 2007/533/TVR ir panaikinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1986/2006 ir Komisijos sprendimas 2010/261/ES reikalavimų įgyvendinimą pasirengiant juos taikyti Lietuvoje. Įgyvendinant projektą buvo atlikti atitinkami nacionalinių teisės aktų pakeitimai stiprinant tarpinstitucinį bei tarpvalstybinį koordinavimą, įvykdytas nacionalinių informacinių sistemų ir registrų modernizavimas, pritaikant juos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valdymo srityje veikiančių atsakingų institucijų ir kitų duomenis tvarkančių institucijų veiklai pagal naujų Europos Parlamento ir Tarybos reglamentų ir juos įgyvendinančių teisės aktų nuostatas. Šie įgyvendinti rezultatai leis padidinti informacinių sistemų teikiamą naudą, užtikrins geresnį duomenų apsikeitimą dėl dingusių, pažeidžiamų asmenų apsaugos, užtikrins neteisėtai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimo kontrolę ir prisidės prie kovos prieš nusikaltimus ir terorizmo grėsmes, užtikrins patikimesnį migracijos procesų valdymą.

Naudingos nuorodos:

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_23_1505

eu-LISA - Enhanced SIS Successfully Launched (europa.eu)

Daugiau informacijos:

https://home-affairs.ec.europa.eu/policies/schengen-borders-and-visa/schengen-information-system_lt

N.SIS Nuostatai

Informacija apie Šengeno informacinę sistemą (SIS) parsisiųsti:

Šengeno informacinė sistema

Šengeno informacinė sistema_lankstinukas