Skip to main content Skip to main content
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Kuriama vieninga duomenų paieškos sistema suteiks galimybę vienu metu ieškoti duomenų skirtingose informacinėse sistemose ir registruose

2023 01 18

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su projekto partneriu – Policijos departamentu prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įgyvendina Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „Teisėsaugos institucijų universalios duomenų paieškos sistemos (naršyklės) sukūrimas“. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2023 m. gegužės 31 d. Pagrindinės projekto veiklos įgyvendinamos pasirašius viešojo pirkimo – pardavimo sutartį su UAB „Asserte“ ir UAB „Insoft“.

Teisėsaugos institucijos (policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie VRM, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie VRM ir kt.), vykdydamos priskirtas funkcijas, naudojasi įvairių registrų ir informacinių sistemų, tame tarpe Europos Sąjungos ir tarptautinių informacinių sistemų, informacija ir priverstos kurti savo veiklos poreikius tenkinančias duomenų paieškos priemones, kurios neretai skirtingai interpretuoja tose pačiose duomenų bazėse saugomus duomenis. Šiuo metu vidaus reikalų ministro valdymo sričiai priklausančios įstaigos iš esmės naudoja dvi duomenų paieškos priemones „Polis naršyklė“ ir „VRIS naršyklė“. Policijos naudojama duomenų paieškos priemonė „Polis naršyklė“ išskirtina kaip turinti didžiausias galimybes, tačiau atsižvelgus į naujus poreikius (naršyklės universalumo, paieškos scenarijų administravimo, duomenų apimčių didinimo, naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais ir kt.), taip pat į ribotas galimybes ja pasinaudoti Valstybės sienos apsaugos tarnybai, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai ir kitoms teisėsaugos institucijoms, įgyvendinamas projektas „Teisėsaugos institucijų universalios duomenų paieškos sistemos (naršyklės) sukūrimas“.

Projekto tikslas – sukurti vieningą duomenų paieškos sistemą, tinkamą naudoti visoms teisėsaugos institucijoms. Universali duomenų paieškos sistema suteiktų galimybę vienu metu per vieną duomenų užklausą ieškoti duomenų skirtingose nacionalinėse informacinėse sistemose ir registruose bei suteiktų duomenų teikimo galimybę iš Europos Sąjungos informacinių sistemų, tame tarpe iš Šengeno informacinės sistemos, Vizų informacinės sistemos, Atvykimo ir išvykimo informacinės sistemos, Interpolo generalinio sekretoriato duomenų bazių ir kt. Sukurta ir įdiegta paieškos sistema užtikrintų policijos, sienos apsaugos ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnams galimybę patogiai gauti visą reikiamą informaciją, kuri būtina nusikaltimų ar kitų sunkių nusikaltimų prevencijos, atskleidimo ir tyrimo, sienų apsaugos tikslais ir būtų tinkama naudoti tiek stacionariose tiek mobiliose darbo vietose. Prieiga prie registrų ir informacinių sistemų duomenų bus griežtai paskirstyta pagal pareigūnų vykdomas tarnybines funkcijas ir atitinkamų registrų ar informacinių sistemų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, bus vykdomas naudotojų užklausų auditas, naudojamos šiuolaikinės informacinių technologijų saugos priemonės.

Projektas finansuojamas Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis Duomenų paieškos sistemos kūrimas pagal paskirtį ir finansavimo priemones išskaidytas į tris dalis, iš kurių viena (129 954 Eur) -finansuojama pagal projektą Atvykimo-išvykimo sistemos įgyvendinimas (LT/2019/VSF/2.4.5.1), antroji dalis (243 331 Eur) – pagal projektą Teisėsaugos institucijų universalios duomenų paieškos sistemos (naršyklės) sukūrimas, trečioji dalis (374 780 Eur) – pagal projektą Nacionalinės SIS plėtojimas diegiant papildomas saugos priemones (LT/2019/VSF/2.4.1.2).