Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Informatikos ir ryšių departamente lankėsi Jungtinės Karalystės atstovai

2015 11 13

DSC_9278

2015 m. lapkričio 11 d. Informatikos ir ryšių departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos lankėsi Jungtinės Karalystės Vyriausiųjų policijos pareigūnų asociacijos (Association of Chief Police Officers – ACPO) atstovai: Andrew Linton – projekto „Criminal Records Analysis to Support the European Pact on International Drug Trafficking“ (EPDT Projektas) priežiūros pareigūnas – ir Joanna Jackson  – EPDT Projekto duomenų analitikė. Susitikimo metu buvo pristatytos šiuo metu vykdomos EPDT Projekto veiklos ir atlikti darbai. Jungtinės Karalystės atstovai dėkojo Informatikos ir ryšių departamentui už visokeriopą pagalbą vykdant Projektą ir teikiant statistinius duomenis apie Lietuvos Respublikoje nuteistus asmenis už nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso XXXVII skyrius), taip pat apie pranešimus, gautus per Europos nuosprendžių registrų informacinę sistemą ECRIS iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių dėl Lietuvos Respublikos piliečių, teistų tose šalyse. Jungtinės Karalystės atstovai pažymėjo, kad Informatikos ir ryšių departamento teikiami statistiniai duomenys, lyginant su kitų valstybių narių teikiamais duomenimis, yra išsamiausi ir labiausiai atitinkantys EPDT Projekto reikalavimus tokių duomenų kokybei.

 

 

epdt

Projektas „Criminal Records Analysis to Support the European Pact on International Drug Trafficking“ vykdomas nuo 2015 m. sausio 12 d. ir truks dvejus metus. Projekto vykdytojai – Jungtinės Karalystės Vyriausiųjų policijos pareigūnų asociacija (Association of Chief Police Officers – ACPO). Projekto partneriai – Lietuva, Rumunija ir Ispanija. Informatikos ir ryšių departamentas 2014 m. rugsėjo 26 d. pasirašė Projekto mandatą ir tapo Projekto partneriu, įsipareigodamas, laikantis Projekto terminų ir sąlygų, vykdyti Projekto veiklas ir teikti reikiamą pagalbą bei informaciją Projekto vykdytojui ir koordinatoriui – Jungtinei Karalystei.

Pagrindiniai EPDT Projekto tikslai:

atlikti pasirinktų Europos Sąjungos valstybių narių teistumo duomenų lyginamąją analizę, siekiant identifikuoti narkotinių medžiagų – kokaino ir heroino – paplitimo mastą Europos Sąjungos valstybėse narėse, už nusikalstamas veikas, susijusias su minėtomis narkotinėmis medžiagomis, nuteistų asmenų amžių ir jiems skiriamų bausmių vidurkius, taip pat išanalizuoti skirtingų valstybių narių baudžiamuosiuose įstatymuose apibrėžtų minėtų nusikalstamų veikų aprašymus bei jų klasifikavimą pagal Europos nuosprendžių registrų informacinės sistemos ECRIS nusikaltimų klasifikatorių;

atlikti šiuo metu Europos Sąjungoje egzistuojančių bendradarbiavimo tarp valstybių narių mechanizmų analizę, siekiant identifikuoti, kaip keitimasis teistumo duomenimis galėtų prisidėti prie Europos kovos su tarptautine prekyba narkotikais pakte nustatytų tikslų bei stiprinti kovą su prekyba narkotinėmis medžiagomis Europos Sąjungos mastu;

sukurti įrankį teistumo duomenų statistinei analizei bei statistinių duomenų atvaizdavimui Europos Sąjungos valstybių narių žemėlapiuose pagal pasirinktus duomenų pjūvius.

Iki šiol EPDT Projekto vykdytojai aplankė 9 Europos Sąjungos valstybes nares, siekiant susipažinti su tų šalių nacionaliniais teistumo registrais ir juose tvarkomų duomenų apimtimi bei identifikuoti tas valstybes nares, kurios galėtų teikti statistinius duomenis Projekto tikslams pasiekti. Šiais metais planuojama aplankyti dar 3 valstybes nares. Nuo 2016 m. sausio 1 d. prasidės Projekto duomenų analizės etapas, kurio metu bus analizuojami Europos Sąjungos valstybių narių pateikti statistiniai duomenys, siekiant nustatyti narkotinių medžiagų – heroino ir kokaino – paplitimą Europos Sąjungoje, narkotinių medžiagų gabenimo srautus, skirtingų valstybių narių teismų praktiką, skiriant bausmes už nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinių medžiagų disponavimu. 2016 m. rugsėjo mėn. planuojama baigiamoji EPDT Projekto konferencija.