Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Įgyvendinant Vidaus saugumo fondo projektą užtikrintas nuolatinis Nacionalinės vizų informacinės ir Užsieniečių registro bei susijusių informacinių sistemų infrastruktūros veikimas

2019 03 14

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įgyvendino Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis finansuojamą projektą „N.VIS techninės priežiūros ir remonto paslaugų pirkimas 2016–2018 metams“ (toliau – projektas). Projektas įgyvendintas pasirašius viešojo pirkimo sutartį su paslaugų teikėju – UAB „Asseco Lietuva“.

Projekto tikslas – Nacionalinės vizų informacinės sistemos (toliau – N.VIS) ir Užsieniečių registro (toliau – UR) reguliari visos techninės infrastruktūros priežiūra ir remontas, užtikrinant nuolatinį N.VIS veikimą ir visapusišką veiklos valdymą. Projekto tikslas atitinka Vidaus saugumo fondo programos nacionalinį tikslą – vizų srities veiklos parama, užtikrinant nuolatinį N.VIS veikimą, įskaitant visapusišką veiklos valdymą ir reguliarios planinės visos techninės infrastruktūros priežiūros darbus arba tam tikro N.VIS infrastruktūros turto profilaktinės techninės priežiūros priemones.

Centrinė Vizų informacinė sistema (toliau – C.VIS) pradėjo veikti 2011 m. spalio 11 d. ir nuo šio momento N.VIS buvo prijungta prie C.VIS. Europos Komisija (toliau – EK) nuolat stebi C.VIS veiklą, didėjančius vizų srautus bei, atsižvelgdama į iškylančius iššūkius Šengeno erdvei, inicijuoja C.VIS vystymą ir priežiūrą.

Projekto įgyvendinimo metu buvo atliekama N.VIS ir susijusių sistemų ir registrų techninė priežiūra ir remontas taip, kad užtikrintų N.VIS nuolatinį veikimą, ryšius ir operacijų suderinamumą su visomis C.VIS funkcijomis, sudarytų technines sąlygas vykdyti sklandų Lietuvos Respublikos atstovybių ir vizų tarnybų darbą, sudarytų sąlygas Lietuvos Respublikai su kitomis Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybėmis narėmis keistis duomenimis apie prašymus išduoti Šengeno vizą, su jais susijusius sprendimus ir vizų duomenimis, užtikrintų duomenų srautus tarp susijusių nacionalinių sistemų ir tarp kompetentingų Lietuvos Respublikos ir kitų ES valstybių narių institucijų, atliekant konsultacijas apie prašymus pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 767/2008 „Dėl Vizų informacinės sistemos (VIS) ir apsikeitimo duomenimis apie trumpalaikes vizas tarp valstybių narių (VIS reglamentas) 16 straipsnį, užtikrintų geresnę asmens duomenų apsaugą bei nepertraukiamą vizų išdavimą konsulinėse įstaigose.

Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurta ir įdiegta į eksploataciją keletas papildomų funkcionalumų ir paslaugų, atlikti taikomosios programinės įrangos suderinamumo darbai, pereinant prie aukštesnės versijos, N.VIS duomenų bazių funkcionalumo plėtros ir naudotojų valdymo sistemos programinės įrangos modifikavimo darbai bei taikomosios programinės įrangos modifikavimas diegiant didesnį duomenų saugumą atitinkančias duomenų keitimosi su kitais registrais ir informacinėmis sistemomis technologijas.

Kokybiniai Projekto rodikliai: užtikrintas nuolatinis N.VIS ir UR bei susijusių informacinių sistemų infrastruktūros veikimas, kritiniu atveju garantuotas informacinių sistemų pasiekiamumo minimumas. Pašalinti N.VIS ir UR bei susijusių informacinių sistemų operacinių sistemų, techninės ir programinės įrangos sutrikimai – 100 proc.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos Vidaus saugumo fondo nacionalinio biudžeto lėšomis, iš kurių Europos Bendrijos įnašas sudaro 75 proc. (pagal Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos Išorės sienų ir vizų finansinės paramos priemonę), o likusi dalis finansuojama iš nacionalinio biudžeto. Projektas buvo vykdomas 2017–2018 metais.