Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Europos Sąjungos šalių ekspertai vertina Lietuvos nacionalinės Šengeno informacinės sistemos naudojimo pažangą

2018 11 16

Europos Komisijos ir Europos Sąjungos valstybių narių deleguoti ekspertai Šengeno vertinimų ciklą Lietuvoje pradėjo domėdamiesi šalies pažanga įgyvendinant Šengeno teisyno nuostatas asmenų grąžinimo (spalio 21 – 27 d.) ir policijos bendradarbiavimo srityse (spalio 22 – 26 d.). Šią savaitę (lapkričio 11 – 16 d.) ekspertai lankosi už Šengeno informacinės sistemos funkcionavimą ir naudojimą atsakingose įstaigose.

Lietuvos teisėsaugos įstaigų atstovų gebėjimus ir turimas technines galimybes naudotis Šengeno informacine sistema vertinantys Rumunijos, Vengrijos, Lenkijos, Čekijos, Italijos, Slovėnijos, Latvijos, Nyderlandų Karalystės, Europos Komisijos ir Europos didelės apimties IT sistemų laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje operacijų valdymo agentūros (eu-LISA) atstovai domisi SIRENE nacionalinio biuro veikla, Šengeno informacinės sistemos integracija su nacionalinėmis sistemomis, šalių bendradarbiavimui naudojamų duomenų kokybe ir saugumu. Viešnagės Lietuvoje metu ekspertai lankosi Šengeno informacinę sistemą naudojančiose ir už jos priežiūrą atsakingose įstaigose: Lietuvos policijos centriniuose padaliniuose, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, Valstybės saugumo departamente, Migracijos departamente bei Informatikos ir ryšių departamente, Medininkų ir Panemunės pasienio kontrolės punktuose, Vilniaus oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste. Svečių taip pat sulauks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės apskričių vyriausiuose policijos komisariatuose bei jų teritoriniuose padaliniuose dirbantys pareigūnai.

2018 m. lapkričio 12 d. ekspertai lankėsi Informatikos ir ryšių departamente, jie buvo supažindinti su Lietuvos nacionalinės Šengeno informacinės sistemos veiklos organizavimu ir infrastruktūra, jų vertinimui buvo pateikta informacija apie informacinės sistemos architektūrą, techninius sprendimus, saugos organizavimą ir jos užtikrinimo priemones, veiklos tęstinumo procedūras. Ekspertai taip pat lankėsi duomenų centruose, kuriuose užtikrinama  Lietuvos nacionalinės Šengeno informacinės sistemos įrangos priežiūra.

Lietuvoje vykstančių Šengeno vertinimų ciklą pratęs ekspertų vizitai už vizų išdavimą (lapkričio 18 – 24 d.) bei duomenų apsaugą (lapkričio 25 – 30 d.) atsakingose įstaigose.