Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

2021-2027 M. PROGRAMOS PROJEKTAS  NR. SVVP/2023/221  „N.VIS IR SUSIJUSIŲ NACIONALINIŲ SISTEMŲ VEIKLA IR TECHNINĖ PRIEŽIŪRA“

2023 10 11

 

 

SIENŲ VALDYMO IR VIZŲ POLITIKOS FINANSINĖS PARAMOS PRIEMONĖS, ĮTRAUKTOS Į INTEGRUOTO SIENŲ VALDYMO FONDĄ, 2021-2027 M. PROGRAMOS

PROJEKTAS  NR. SVVP/2023/221

 „N.VIS IR SUSIJUSIŲ NACIONALINIŲ SISTEMŲ VEIKLA IR TECHNINĖ PRIEŽIŪRA

 

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vykdo Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą, projektą Nr. SVVP/2023/221 „N.VIS ir susijusių nacionalinių sistemų veikla ir techninė priežiūra“.

            Šio projekto tikslas – Nacionalinės vizų informacinės sistemos (toliau – N.VIS) ir susijusių nacionalinių sistemų (toliau- NS)  - Užsieniečių registro (UR), kitų susijusių nacionalinių sistemų, nepertraukiamos  veiklos užtikrinimas vykdant  nuolatinę priežiūrą  visai techninei infrastruktūrai ir programinei įrangai, techninės ir programinės įrangos savalaikį sutrikimų šalinimą, taikant veiklos paramos būdą per 2024-2027 metus. Šiuo projektu siekiama tęsti projektų Nr. LT/2016/VSF/3.1.1.1  ir LT /2019/VSF/3.1.1.2 veiklas, užtikrinant nepertraukiamą N.VIS veikimą. Vykdyti N.VIS ir susijusių NS aplikacijų, duomenų bazių, duomenų saugyklų, rezervinio kopijavimo sistemų, duomenų perdavimo SAN ir LAN tinklų įrangos (projektavimo, testavimo ir gamybinėms aplinkoms) funkcionalumo optimizavimą, pokyčius atsiradusius naudojant techninę ir sisteminę ir programinę įrangą. Vykdyti N.VIS ir susijusių NS taikomosios programinės įrangos priežiūrą, šalinti taikomosios programinės įrangos sutrikimus. Projekto įgyvendinimas užtikrins nuolatinį N.VIS ir susijusių NS prieinamumą ne mažiau kaip 99 % bei ne mažiau kaip 100% techninės ir programinės įrangos veikimo sutrikimų pašalinimą. Projekto įgyvendinimą atliks 25 IRD darbuotojai: vykdys NVIS ir susijusių NS techninės infrastruktūros sisteminės ir taikomosios programinės ir administravimą ir priežiūrą.

Projektu siekiama užtikrinti N.VIS nuolatinį veikimą, ryšius ir operacijų suderinamumą su visomis centrinės Vizų informacinės sistemos (toliau - C.VIS) funkcijomis, sudaryti technines sąlygas vykdyti sklandų Lietuvos Respublikos atstovybių ir vizų tarnybų darbą, sudaryti sąlygas Lietuvos Respublikai su kitomis Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybėmis narėmis keistis duomenimis apie prašymus išduoti Šengeno vizą, su jais susijusius sprendimus ir vizų duomenimis, užtikrinti duomenų srautus tarp C.VIS, UR, Nacionalinės Šengeno ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacinių sistemų,  užtikrinti duomenų srautus tarp kompetentingų Lietuvos Respublikos ir kitų ES valstybių narių institucijų, atliekant konsultacijas dėl  prašymų pagal 1990 m. birželio 19 d. Konvencijos dėl Šengeno susitarimo, 1985 m. birželio 14 d. sudaryto tarp Beniliukso ekonominės sąjungos valstybių, Vokietijos Federacinės Respublikos ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybių, dėl laipsniško jų bendrų sienų kontrolės panaikinimo įgyvendinimo (OL 2004 m. specialusis leidimas, 19 skyrius, 2 tomas, p. 9) 17 straipsnio 2 dalį,  užtikrinti geresnę asmens duomenų apsaugą bei nepertraukiamą vizų išdavimą konsulinėse įstaigose.

Projektas iš dalies finansuojamas  Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į Integruoto sienų valdymo fondą (SVVP), 2021-2027 m. programos bei valstybės biudžeto  lėšomis. Projekto Nr. SVVP/2023/221 „NVIS ir susijusių nacionalinių sistemų veikla ir techninė priežiūra “įgyvendinimui numatyta 380 000 Eur, iš kurių 285 000  Eur sudaro SVVP lėšos ir 95 000 Eur bendrojo finansavimo lėšos.