Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Svarbi informacija elektroninio parašo naudotojams

2015 12 10

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. liepos 29 d. nutarimo Nr. 770 „Dėl biudžetinės įstaigos Gyventojų registro tarnybos likvidavimo“ 1 punktą, Gyventojų registro tarnyba yra likviduojama, nutraukiant jos veiklą nuo 2016 m. sausio 1 dienos. Gyventojų registro tarnybos vykdomą sertifikavimo veiklą nuo 2016 m. sausio 1 d. perima Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Asmens dokumentų išrašymo centras). Nuo 2016 m. sausio 1 d. į asmens tapatybės korteles ir valstybės tarnautojo pažymėjimus bus įrašomi ne Gyventojų registro tarnybos, o Asmens dokumentų išrašymo centro sertifikatai. elektroninis-parasas

Planuojama, kad Gyventojų registro tarnybos sudarytų sertifikatų galiojimo statuso informacija po 2016 m. sausio 1 d. bus teikiama naudojant tik OCSP (angl. Online Certificate Status Protocol, toliau – OCSP) protokolą, pasirašant atsakymus į sertifikatų galiojimo statuso užklausas Asmens dokumentų išrašymo centro kriptografiniais raktais ir tvirtinant Asmens dokumentų išrašymo centro OCSP sertifikatais.

Institucijos, savo veikloje naudojančios elektroninį parašą (pvz., dokumentų valdymo sistemas ar viešųjų elektroninių paslaugų teikimo sistemas), yra raginamos peržiūrėti savo sistemų konfigūracijas, kad po 2016 m. sausio 1 d. būtų užtikrintas sklandus šių sistemų darbas. Informacija apie Asmens dokumentų išrašymo centro sertifikavimo tarnybų bei OCSP sertifikatus bus paskelbta 2015 m. gruodžio mėnesio antroje pusėje interneto tinklalapyje www.nsc.vrm.lt. Informacija apie šiuos sertifikatus tuo pačiu metu bus perduota Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybai, kuri savo ruožtu ją patalpins į Lietuvos Respublikos TSL (sertifikavimo paslaugų teikėjų paslaugų patikimą sąrašą).

Atkreipiame dėmesį į tai, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. Asmens dokumentų išrašymo centro sudaromi sertifikatai bus sudaromi naudojant ne SHA1RSA, bet SHA256RSA algoritmą, todėl prašome viešąsias elektronines paslaugas teikiančias ir šių paslaugų teikimui elektroninį parašą naudojančias institucijas pasitikrinti savo sistemų suderinamumą su SHA256RSA sertifikatais.

Aktuali informacija apie Gyventojų registro tarnybos vykdytos sertifikavimo veiklos perdavimą Asmens dokumentų išrašymo centrui yra skelbiama ir atnaujinama interneto tinklalapyje www.nsc.vrm.lt ir www.dokumentai.lt.