Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti

Tarptautinėje konferencijoje aptartos Europos nuosprendžių registrų informacinės sistemos perspektyvos

2012 05 22

ESP konferencija VilniujeGegužės 22–23 d. Vilniuje vyko Europos nuosprendžių registrų informacinės sistemos ECRIS Support Programme (ESP) konferencija, kurioje dalyvavo atstovai iš 14 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, tai pat Europos Komisijos (EK) atstovai.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Gintaras Steponas Vyšniauskas padėkojo ESP vykdančiai Jungtinei Karalystei už nuoseklų ir sunkų darbą, padedant Europos Sąjungos valstybėms narėms tinkamai teisiškai ir techniškai pasiruošti prisijungimui prie Europos nuosprendžių registrų informacinės sistemos ECRIS.

G. S. Vyšniauskas pažymėjo, kad tokios informacinės sistemos, kaip Šengeno informacinė sistema, Vizų informacinė sistema ir Europos nuosprendžių registrų informacinė sistema atlieka labai svarbų vaidmenį keičiantis reikiama informacija tarp Europos Sąjungos valstybių narių ir daug prisideda prie prioritetinio Europos Sąjungos tikslo – aukšto lygio apsaugos užtikrinimo laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje.

Pagrindinis ESP programos tikslas – užtikrinti tinkamą ECRIS projekto įgyvendinimą bei teikti visokeriopą pagalbą Europos Sąjungos valstybėms narėms, susidūrusioms su problemomis minėto projekto įgyvendinimo procese. Programa kelia ir naujas iniciatyvas – siekiant vienodo informacijos supratimo, atlieka palyginamąją Europos Sąjungos valstybių narių teisinių sistemų analizę bei teikia rekomendacijas Europos Sąjungos valstybėms narėms ir Europos Komisijai.

Kita ESP programos darbo organizavimo forma yra ESP partnerių susitikimai. Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos – vienas iš keturių ESP programos partnerių (Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Prancūzija yra Jungtinės Karalystės inicijuotos ESP programos partnerė) padeda sudaryti ESP programos veiklos planus bei dalyvauja tvirtinant programos įgyvendinimo priemones.

ESP konferencija VilniujeIškart po ESP konferencijos – gegužės 24 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje įvyko vienas iš planuotų ESP partnerių susitikimų. Jo metu ESP programos partneriai aptarė prieš dieną pasibaigusios ESP konferencijos eigą ir pasiektus rezultatus. Susitikimo metu buvo aptarti pirmosios projekto dalies ataskaitiniai dokumentai – pirmosios ESP programos dalies rezultatų apžvalga bei lyginamosios Europos Sąjungos valstybių narių teisinių sistemų analizės dokumentas. Buvo apsispręsta dėl tolesnių darbo organizavimo formų – bus organizuojamos ne tik ESP konferencijos, bet ir regioninės darbo grupės tam, kad būtų nuodugniai išaiškinti pagrindiniai keitimosi informacija apie nuosprendžius principai.