Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Dokumentų valdymo bendroji informacinė sistema (DBSIS) – 500 įstaigų ir 60 tūkst. naudotojų vienijanti informacinė sistema. DBSIS skyriaus darbuotojai užtikrina DBSIS veikimą ir naudojimą pasitelkdami kiekvienoje įstaigoje dirbančius įstaigų paskyrų administratorius.

DBSIS skyrius neturi atskiroms įstaigoms dedikuotų darbuotojų/kuratorių.

  • Jeigu esate DBSIS naudotojas ir turite klausimų dėl DBSIS, prašome kreiptis į savo įstaigos DBSIS paskyrą administruojančius arba dokumentų valdymą įstaigoje organizuojančius darbuotojus.
  • Jeigu esate įstaigos DBSIS paskyros administratorius ir turite klausimų dėl DBSIS, prašome registruoti užklausą DBSIS pagalbos tarnyboje: https://helpdbsis.vrm.lt.

Jeigu nesate DBSIS paslaugų gavėjas ir turite klausimų dėl DBSIS, prašome kreiptis į DBSIS skyriaus vedėją.

Pažymos dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų išduodamos valstybine kalba.

Fizinio asmens prašymas dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos išdavimo gali būti pateikiamas elektroniniu būdu per elektroninių paslaugų portalą adresu https://epaslaugos.ird.lt. Elektroninio prašymo užpildymo ir pateikimo tvarką galite rasti Informatikos ir ryšių departamento tinklalapyje adresu https://ird.lt/lt/paslaugos/tvarkomu-valdomu-registru-ir-informaciniu-sistemu-paslaugos/itariamuju-kaltinamuju-ir-nuteistuju-registro-iknr-paslaugos-teistumo-neteistumo-pazymos/registro-pazymos-ar-israso-uzsakymas-gyventojams-1.

Pareiškėjo atstovas, turintis teisę civilinių įstatymų nustatyta tvarka atstovauti pareiškėjui, įgyja tas pačias teises kaip ir pareiškėjas ir gali pateikti pašymą dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų apie fizinį asmenį pažymos gavimo.

Siunčiant prašymą paštu pareiškėjo atstovas su prašymu turi pateikti galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir atstovavimą liudijančio dokumento kopiją, taip pat atlyginimo už Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos išdavimą sumokėjimą patvirtinantį dokumentą, jeigu prašymas teikiamas skubos tvarka.

Prašymas dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos išdavimo gali būti pateikiamas per pareiškėjo atstovą, kuris kartu su prašymu turi pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, atstovavimą liudijantį dokumentą ir atlyginimo už Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos išdavimą sumokėjimą patvirtinantį dokumentą. Atstovavimą liudijantis dokumentas turi būti patvirtintas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje arba notarine tvarka. Atstovavimą liudijantis dokumentas, kurį surašo užsienio šalies notaras, turi būti patvirtintas pažyma (Apostille). Atstovavimą liudijantis dokumentas Lietuvoje pateikiamas Lietuvos Respublikos valstybine kalba.

Taip pat Lietuvos Respublikos pilietis, gyvenantis užsienyje, prašymą ir kitus būtinus dokumentus Informatikos ir ryšių departamentui gali pateikti ir per Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę arba per elektroninių paslaugų portalą adresu https://epaslaugos.ird.lt. Elektroninio prašymo užpildymo ir pateikimo tvarką galite rasti Informatikos ir ryšių departamento tinklalapyje adresu https://ird.lt/lt/paslaugos/tvarkomu-valdomu-registru-ir-informaciniu-sistemu-paslaugos/itariamuju-kaltinamuju-ir-nuteistuju-registro-iknr-paslaugos-teistumo-neteistumo-pazymos/registro-pazymos-ar-israso-uzsakymas-gyventojams-1.

Pažymos, parengtos Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų pagrindu, fiziniams ir juridiniams asmenims skubos tvarka parengiamos per 1 darbo dieną nuo prašymo gavimo dienos Informatikos ir ryšių departamente. Registruota pirmenybinė pašto siunta gavėjui pristatoma per 2–3 darbo dienas nuo pašto siuntos išsiuntimo.