Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Fizinio asmens prašymas dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos išdavimo gali būti pateikiamas elektroniniu būdu per banko elektroninės bankininkystės sistemą. Nuorodas apie elektroninio prašymo užpildymo ir pateikimo tvarką galite rasti tinklalapyje adresu www.ird.lt, arba Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės „Elektroninės valdžios vartų“ portale www.epaslaugos.lt.

Pareiškėjo atstovas, turintis teisę civilinių įstatymų nustatyta tvarka atstovauti pareiškėjui, įgyja tas pačias teises kaip ir pareiškėjas, jis gali kreiptis su prašymu Dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų apie fizinį asmenį pažymos gavimo.
Siunčiant prašymą paštu pareiškėjo atstovas su prašymu turi pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir atstovavimą liudijantį dokumentą arba jo kopiją, patvirtintus notaro, taip pat atlyginimo už Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos sumokėjimą patvirtinantį dokumentą.

Prašymas Dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos išdavimo gali būti pateikiamas per pareiškėjo atstovą, kuris kartu su prašymu turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, atstovavimą liudijantį dokumentą ir atlyginimo už Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos sumokėjimą patvirtinantį dokumentą. Atstovavimą liudijantis dokumentas turi būti patvirtintas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje arba notarine tvarka. Atstovavimą liudijantis dokumentas, kurį surašo užsienio šalies notaras, turi būti patvirtintas pažyma (Apostille). Atstovavimą liudijantis dokumentas Lietuvoje pateikiamas Lietuvos Respublikos valstybine kalba.

Taip pat pareiškėjas gali kreiptis su prašymu į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę užsienyje arba elektroniniu būdu per Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro elektroninių paslaugų portalą. Nuorodas apie elektroninio prašymo užpildymo ir pateikimo tvarką galite rasti tinklalapyje adresu www.ird.lt skiltyje ĮKNR paslaugos Pažymų ir išrašų užsakymas internetu (GYVENTOJAMS) arba „Elektroninės valdžios vartų“ portale www.epaslaugos.lt.

Pažymos, parengtos registro duomenų pagrindu, fiziniams ir juridiniams asmenims skubos tvarka parengiamos per 1 darbo dieną nuo prašymo gavimo dienos Informatikos ir ryšių departamente ir siunčiamos per AB „Lietuvos paštas“ pašto tarnybą. Registruota pirmenybinė pašto siunta gavėjui pristatoma per 2 darbo dienas nuo pašto siuntos išsiuntimo.

Juridinis asmuo faksu (fakso numeris – (8 5) 271 83 02) siunčia nustatytos formos rašytinį prašymą dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos apie juridinį asmenį, siekiantį dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir atlyginimo už pažymų išdavimą sumokėjimą patvirtinantį dokumentą.


Be to, pateikti prašymą ir atlikti apmokėjimą galima Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro elektroninių paslaugų portale adresu www.ird.lt skiltyje ĮKNR paslaugos Pažymų ir išrašų užsakymas internetu (VERSLUI).

Informatikos ir ryšių departamentas išduoda pažymas apie juridinio asmens dalyvį – fizinį asmenį, turintį balsų daugumą juridinio asmens dalyvių susirinkime.

Pažymų apie juridinio asmens dalyvį – juridinį asmenį, turintį balsų daugumą juridinio asmens dalyvių susirinkime, Informatikos ir ryšių departamentas neišduoda. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas nenumato baudžiamosios atsakomybės už nusikalstamą bankrotą juridiniam asmeniui, todėl tokie duomenys nėra tvarkomi Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre.

Juridinio asmens dalyvis – fizinis asmuo kreipiasi asmeniškai ar per elektroninių paslaugų portalą, kurį galima rasti adresu www.ird.lt, prašyme turi būti nurodytas pažymos gavimo tikslas –

Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 33 straipsnio 1 dalies 3 punktas.